اطلاعیه دوره های آموزشی

اخبار و اطلاعیه ها

05

گلایه ریاست کانون از مشارکت اندک کارشناسان در جلسات معارفه


                

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس، در آیین معارفه کاندیداهای هیئت رئیسه گروه 6  که عصر امروز با حضور کاندیداها ی گروه و جمعی از کارشناسان این گروه برگزار شد، مهندس دادخواه رئیس کانون کارشناسان ضمن بیان تبریک به مناسبت بزرگداشت روز مهندس و با تقدیر از هیئت رئیسه دوره قبلی گروه شش به دلیل فعالیت بیشتر این هیئت رئیسه به نسبت سایر گروه ها اظهار کرد: مایه تاسف است که از گروهی که اعضای آن بالغ بر 360 نفر می باشند، تنها تعداد معدودی در جلسه معارفه حضور پیدا کرده و جای دارد از کارشناسانی که در این جلسات شرکت نکرده و با مسائل و مشکلات کانون آشنا نمی شوند و نظرات کاندیداهای گروه خود را استماع نمیکنند، گلایه کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: این اولین گروهی است که در جلسه معارفه کاندیداهای آن، نزدیک به 30 نفر از اعضای گروه شرکت کرده اند و لازم به ذکر است که هیئت مدیره علی رغم اطلاع از عدم استقبال کارشناسان از شرکت در جلسات روز شنبه، تصمیم به برگزاری این جلسات گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد که منتخبین هیئت رئیسه گروه، در وهله اول به مواردی که در این جلسه اعلام کردند، پایبند بوده و در وهله بعد، در حل و فصل  مسائل گروه 6 یاریگر هیئت مدیره کانون باشند.

دادخواه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ما معتقدیم هر کارشناس باید  برای رایی که به صندوق می اندازد، احترام قائل بوده و به کسی رای دهد که صلاحیت عضویت در هیئت رئیسه را دارا باشد. در این صورت است که بسیاری از مشکلات گروه ها برطرف خواهد شد و لذا با وجود این که به هیئت مدیره این اختیار داده شده است که کارشناسانی که دارای صلاحیت نیستند را رد کرده و صرفا کاندیدای صاحب صلاحیت را جهت کاندیداتوری معرفی نمایند، اما ما تصمیم گرفتیم تمام کسانی که ثبت نام کردند را به عنوان کاندیدا معرفی کرده و اختیار قبول و رد اعضا را به خود کارشناسان واگذار نماییم.

رئیس کانون کارشناسان، شرایط و صلاحیت لازم جهت هیئت رئیسه گروه ها را اینگونه تشریح کرد: هیئت رئیسه ای می تواند در امر اصلاح امور کانون به هیئت مدیره کانون کمک کند که بتواند از منافع شخصی خود چشم پوشی کرده و به توزیع عادلانه و ارجاع سیستمی کار از طریق کانون معتقد باشد؛ برای گروه متبوع خود وقت گذاشته و صرفا به قصد پر کردن رزومه کاری خود، وارد این عرصه نشده و همچنین به دنبال سوء استفاده از عنوان خود نباشد.

وی در ادامه افزود: عضو هیئت رئیسه ای می تواند مفید برای گروه  و مثمر ثمر برای کانون باشد که قوانین و مقررات را بیشتر از سایر اعضا رعایت کند و همچنین توجه ویژه به بحث آموزش کاربردی داشته باشد؛ آموزشی که بتواند مسائل و مشکلات کارشناسی را در آن حل و فصل نماید، اعتقاد به استفاده از خرد جمعی داشته باشد و با قاطعیت به گزارشات ارائه شده از سوی کارشناسان نظارت داشته باشد.

دادخواه تصرح کرد: در صورتی که هیئت رئیسه دارای چنین شرایطی باشد، هیئت مدیره می تواند با اطمینان امور مربوط به گروه را به هیئت رئیسه واگذار کرده و خود به دنبال پیگیری مسائل کلان تر کانون باشد.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی گفته ها و انتقادات وارد شده از سوی برخی از کارشناسان گفت: انتقادات و نظرات اعلام شده از سوی کارشناسان باید بر اساس منطق استوار باشد، کارشناسان بر پایه مطالب و اظهارات خود مورد قضاوت قرار می گیرند، لذا کسانی که قلم به دست گرفته و اقدام به نشر مطالب در نشریات و یا شبکه های مجازی می کنند باید برای قلم و نوشتار خود احترام قائل باشند.

وی در ادامه در خصوص توسعه شبکه های مجازی در گروه ها و کانون اظهار کرد: در این مورد باید در ابتدای امر در مخاطب انگیزه ورود و پیگیری مطالب فضای مجازی ایجاد شود؛ بنابراین در خصوص این موضوع باید به این نتیجه برسیم که آیا شبکه های مجازی در انتقال اطلاعات و آگاهی رسانی به کارشناسان، موفق خواهند بود یا خیر؟

دادخواه در ادامه به الزام استفاده کارشناسان در خصوص مهر و سربرگ کارشناسی تاکید کرد و افزود: هم اکنون نمونه سربرگ و مهر به سایت و کلیه کانال های تلگرامی ارسال شده است.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

اوقات شرعی

آمار سایت

کاربران آنلاین 6
کابران امروز 553
کلیه بازدیدها 569064