اطلاعیه دوره های آموزشی

اخبار و اطلاعیه ها

30
دیدار هیئت مدیره کانون با رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شیراز


 

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس، در دیدار اعضای هیئت مدیره کانون با دکتر رشیدی، ریاست محترم دادگاه های عمومی و انقلاب شیراز، طرفین در خصوص دیدگاه ها و مسائل مربوط به دو مجموعه به بحث و  گفتگو پرداختند.


در این نشست، رئیس کانون با اشاره به توانمندی های کانون، آمادگی این مجموعه را برای هر گونه همکاری جهت اصلاح و بهینه شدن امور مربوط به ارجاع امر کارشناسی اعلام کرد.


در ادامه، مهندس دادخواه در بحث آموزش های انجام شده در کانون اظهار کرد: فعالیت های آموزشی به صورت کاملا جدی و سختگیرانه بوده و در سال گذشته سمینارهای روزانه و ساعتی متعددی برگزار شد.


همچنین در بحث دوره های آموزشی بلند مدت می توان به برگزاری دوره های آموزشی اختلافات فی ما بین کارفرمایان و پیمانکاران و نیز تفسیر عکس های هوایی اشاره نمود؛ در سال گذشته دوره آموزش تفسیر عکس های هوایی در چهار گروه 25 نفره به مدت 120 ساعت برگزار گردید.


رئیس کانون کارشناسان رسمی، در زمینه آموزش کارآموزان جدیدی که به زودی به این مجموعه افزوده می شوند، اظهار کرد: به زودی حدود 350 نفر کارآموز به مجموعه کارشناسان کانون خواهند پیوست که با توجه به برنامه ریزی دوره آموزش عمومی برای این کارآموزان، درخواست هیئت مدیره ازمجموعه دادگستری این است که در زمینه آموزش مسائل حقوقی همچون گذشته با کانون همکاری داشته باشند.


وی در ادامه با بیان فعالیت های انجام شده در کانون گفت: خوشبختانه به وسیله سیستم ارجاع کار به کارشناسان، در اموری که کار به کانون ارجاع می شود، با تمهیداتی که در نرم افزار پیش بینی گردیده (نظیرحداکثر تعداد 4 کار باز) اطاله دادرسی تقریبا به صفر رسیده و همچنین کارها بین همه کارشناسان به صورت عادلانه توزیع می شود.


دادخواه همچنین گفت: کانون کارشناسان آمادگی دارد تا به سیستم دادگستری وصل شده و از آن طریق ثبت امور کارشناسی انجام شود تا مسائل و مشکلات مردم کمتر شود.


طبق این گزارش، دکتر رشیدی، رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شیراز، با تشکر از فعالیت های خوبی که در طول این مدت توسط کانون به انجام رسیده، اظهار کرد: ما همواره به صورت کاملا ملموس مشاهده گر مشکلات شهروندان هستیم، لذا در تمام جلساتی که با قضات برگزار می شود،  تاکید ما بر استفاده از تمام ظرفیت های کارشناسان بوده است و اعتقاد داریم باید از ظرفیت های کارشناسان جدید نیز به خوبی استفاده شود تا از اطاله دادرسی تا حدممکن کاسته شود.


رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شیراز، با اشاره به سیستم ارجاع کار در کانون، بیان کرد: هر چه مراجعه مستقیم کارشناس و ارباب رجوع به مسئولین قضایی مربوطه کمتر باشد برای مجموعه قضا بهتر خواهد بود.


دکتر رشیدی همچنین بیان کرد: هر چه فعالیت ها در کانون منسجم تر و مرتب تر باشد اثر مستقیم آن در مجموعه دادگستری مشخص تر و انجام امور، راحت تر می باشد.


                                                                               روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

اوقات شرعی

آمار سایت

کاربران آنلاین 20
کابران امروز 915
کلیه بازدیدها 545231