اطلاعیه دوره های آموزشی

اخبار و اطلاعیه ها

20


به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس، مجمع عمومی کانون روز چهارشنبه مورخ 97/3/9 در محل مجتمع رفاهی دانشگاه شیراز، با حضور ناظر شورای عالی و کارشناسان این کانون برگزار شد.


بر اساس این گزارش، مهندس محمد زنگی آبادی، ناظر شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری به عنوان سخنران این مجمع، پس از ذکر تاریخچه ای کوتاه از نحوه شکل گیری کانون کارشناسان، اظهار کرد:


کارشناسان به دلیل ارائه نظرات فنی و تخصصی به قاضی، به عنوان بازو و یاور مقامات قضایی هستند، چرا که بدون نظرات فنی و تخصصی اجرای عدالت امکان پذیر نمی باشد.


وی در ادامه بیان کرد: در جهت ارتقاء جایگاه کارشناسان برنامه های استراتژیک در شورای عالی مورد بررسی قرار گرفته که به زودی به تصویب نهایی خواهد رسید و عملی شدن برنامه و تحقق این امر بدون همکاری و یاری اعضای هیأت مدیره کانون ها و تک تک کارشناسان در کل کشور امکان پذیر نخواهد بود.


مهندس زنگی آبادی در بخشی از سخنان خود خطاب به کارشناسان اظهار کرد: اگر کارشناسی موردی را نمی داند و یا تخصصش را ندارد و یا صلاحیت رسیدگی به موردی را دارا نمی باشد، به راحتی اعلام کند؛ این یک شهامت برای ما کارشناسان است.


ناظر شورای عالی، همچنین بیان کرد: آموزه های دینی ما و انسانیت و عقلانیت می گوید حق باید به صاحبش برگردد و شفاف سازی بهترین است، لذا در صورت بروز اشتباه با شجاعت و شهامت واقعیت را اعلام کنید.


این عضو شورای عالی، در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: اکثریت قریب به اتفاق احکامی که صادر می شود بر اساس نظریات کارشناسان است، چرا که این کارشناس است که به قاضی رهنمود می دهد و قاضی براساس نظر وی انشاء رای می کند و این مسأله موجب سنگین تر شدن مسؤولیت کارشناسان خواهد بود.


وی در زمینه صفات اخلاقی یک کارشناس گفت: کارشناس باید متصف به حسن خلق، صبوری، بردباری و دارای تحمل شنیدن صحبت طرفین دعوا باشد و یکسان به آنها نگاه کند.


 مهندس زنگی آبادی همچنین در ادامه افزود: باید خیلی مراقب باشیم ناحقی، حق و حقی، ناحق نشود و همواره به سوگند خود توجه داشته و آن را سرلوحه امور کارشناسی خود قرار دهیم وگزارشات خود را به گونه ای تنظیم کنیم که همیشه قابل دفاع باشد.


                                                                  روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس


 


عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

اوقات شرعی

آمار سایت

کاربران آنلاین 46
کابران امروز 595
کلیه بازدیدها 569109