شرح خبر

تاریخ خبر: 1403/03/31 گروه خبر: اخبار کانون

عنوان خبر: گزارش برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم کانون

به گزارش واحد روابط عمومی، مجمع عمومی سالیانه نوبت دوم کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس در تاریخ 1403/03/30 به صورت حضوری – مجازی برگزار گردید. با استناد به بند الف ماده 6 قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری پس از به حدنصاب رسیدن تعداد حاضرین در مجمع و تأیید آن توسط ناظرین محترم شورای عالی جناب آقایان مهندس دوانی و مهندس شریعتی، برنامه راس ساعت 17:45 آغاز و رسمیت یافتن مجمع توسط ناظرین اعلام و برنامه مجمع با تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید آغاز گردید.
پس از آن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران پخش گردید. سپس آقای دکتر سید محسن مرشدی نایب رئیس کانون ضمن خوش آمدگویی به همکاران شرکت کننده در مجمع و همین‌طور ناظرین محترم شورای عالی، از همکارانی که در بازه زمانی کوتاهی باعث به حد نصاب رسیدن قانونی مجمع گردیدند تشکر ویژه نمودند در ادامه با اعلام اسامی کاندیداهای هیئت رئیسه مجمع و رأی گیری، ترکیب هیات رئیسه بشرح زیر انتخاب و در جایگاه قرار گرفتند.
آقای مهندس سید محسن معین به عنوان رئیس و آقایان مهندس مسعود عرفانی و دکتر علیرضا رودکی به عنوان منشی.
سپس جناب آقایان مهندس شریعتی و مهندس دوانی نمایندگان شورای عالی به ایراد سخنرانی پرداختند.
در ادامه و بر اساس اعلام ریاست مجمع، از آقای مهندس دادخواه ریاست کانون جهت ارائه گزارش عملکرد هیئت مدیره در سال ۱۴۰2 به مجمع، دعوت نمودند. ایشان با ارائه یک گزارش مبسوط و مستند بر آمار و اطلاعات دقیق، عملکرد واحدهای اداری، مالی، آموزشی، دادسرا و دادگاه انتظامی و اقدامات صورت گرفته در سال 1402 را به سمع و نظر کارشناسان حاضر در مجمع رساندند.
سپس جناب آقای مهندس مرعشی (مسئول امور مالی کانون)، گزارش از صورت‌های مالی کانون در سال 1402 و بودجه پیشنهادی هیئت مدیره جهت سال 1403 را به مجمع جهت تصویب ارائه نمودند.
در ادامه جناب آقای دکتر رضا خورشیدی (بازرس کانون) گزارش سالیانه خود را به مجمع ارائه نمودند و در پایان در خصوص موارد زیر رأی گیری به عمل آمد؛
- عملکرد هیئت مدیره کانون در سال 1402 
- تایید صورت‌های مالی سال 1402 
- بودجه پیشنهادی سال1403
- انتخاب روزنامه خبر جهت درج آگهی‌های کانون. 
- اختیار تبدیل وجوه نقدی به خرید اموال (منقول و غیرمنقول) و ساخت زمین‌های کانون و در صورت لزوم مشارکت کارشناسان در ساخت آنها به هیئت مدیره. 
- اختیار خرید و فروش اموال (منقول و غیرمنقول) به هیئت مدیره
- اختیار جابجایی در ردیف‌های بودجه پیشنهادی سال 1403 به میزان 20 درصد به هیئت مدیره.
که کلیه موارد به تصویب مجمع رسید.
- با اعلام ریاست هیئت رئیسه مجمع و اعلام تشکر از کارشناسان و ناظرین محترم شورای عالی برای حضور در مجمع کانون فارس، جلسه رسماً راس ساعت 20:45 با ذکر صلوات به پایان رسید.     


برو بالا